Národní kolo se uskutečnilo 20. a 21. května v Kostelci nad Černými lesy. Organizátorem tohoto klání byla Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze. V národním kole bojovalo celkem 8 tříčlenných týmů, vítězů regionálních kol, složených ze žáků základních a studentů středních škol ve věku 13 – 19 let.


První den byl ve znamení prezentace v anglickém jazyce na téma „Les, který máme rádi“. Soutěžní družstva v nádherných prostorách kosteleckého zámku, předvedla, že umí téma zpracovat nejen zajímavým způsobem, ale že ho dokáží odprezentovat v angličtině.

Další soutěžní den začal testem zaměřeným na znalosti o lesním ekosystému, lesním hospodářství, a to jak z pohledu ČR, tak také z pohledu evropského lesnictví. Odpolední část soutěže proběhla v arboretu FLD a družstva si ověřila přírodovědné a lesnické praktické dovednosti.

 

Družstvo SLŠ Hranice ve složení Anna Senecká, Mikuláš Žalek a David Jan. Jako vítěz s nejvyšším počtem bodů postupuje toto družstvo do evropského finále, které se uskuteční v termínu 29. září – 3. října 2014 v německém Eberswalde.

 

Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným školám za zájem!

 

Kompletní výsledková listina.

 

Česká lesnická společnost  Ministerstvo zemědělství  Lesy ČR Vojenské lesy a statky  PEFC

  ČLA Image result for lesnická škola logo SLŠŽ