Regionální kola 2022

 

Praha (Fakulta lesnická a dřevařská ČZU) 28. - 29. dubna 2022

mladší kategorie: Gymnázium Nad Alejí (Tereza Vávrová, Šimon Hájek, Ondřej Šverma)

starší kategorie: Gymnázium J. Barranda (Marianna Sedláková, Eliška Fuxová, Šimon Brousil)  

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

Hranice (SLŠ Hranice) 5. května 2022

mladší kategorie: Gymnázium Jakuba Škody Přerov (Josef Doležel, Vojtěch Herinek, Robin Botor)

starší kategorie: Gymnázium Šumperk (Filip Vyskočil, Pavla Šímová, Alena Kubíčková) 

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

Písek (VOŠ a SLŠ Písek) 21. dubna 2022

mladší kategorie: Gymnázium J.V. Jirsíka, České Budějovice (Lukáš Weiter, Ondřej Vlček, Václav Zikeš)

starší kategorie:  VOŠ a SLŠ Písek (Ondřej Löffelmann, Petr Nusko, Adam Sova) 

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

 Místní kola 2022

 

LS Klatovy (LČR, s.p.) 29. března 2022

mladší kategorie: Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy (Justýna Matějková, Magdaléna Cariková, Štěpánka Bigasová)

starší kategorie: Gymnázium J. Barranda Beroun (Nela Hamerníková, Jolana Kubrychtová, Julie Žaliová)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

Hradec Králové (LČR, s.p.), 4. dubna 2022

mladší kategorie: Biskupské Gymnázium Hradec Králové (Škrhová, Vosátková, Cozolová)

starší kategorie: Biskupské Gymnázium Hradec Králové (Jakub Petrovický, Renata Školníková, Antonín Staša)

 

Trutnov (ČLA) 23. března 2022

starší kategorie: České lesnická akademie Trutnov (Annika Gloserová, Michal Staněk, Dominik Slavík)

 

Kostelec nad Černými Lesy (ČZU) 30. března 2022

mladší kategorie: ZČ Mnichovice (Mariana Cyrany, Richard Přikryl, Tereza Polanská)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 LS Klášterec nad Ohří (LČR, s.p.), 24. března 2022

mladší kategorie: Gymnázium a střední odborná škola Klášterec nad Ohří (Eliška Spurná, Anna Doležalová, Matěj Kutílek)

starší kategorie: Gymnázium Kadaň (Martin Oršulák, Maxmilián Ferenc, Michal Kratochvíl)

 Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (organizátoři: ÚHÚL, LČR, s.p., Regionální Muzeum Mělník), 24. března 2022

mladší kategorie: ZŠ Na Výsluní (Halgaš Jakub, Vaculová Lucie, Vltavské Emilie)

starší kategorie: SZeŠ Brandýs nad Labem (Pokorný Radek Jaroslav, Roubíček Josef, Schneibergová Tereza)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

 Hranice (SLŠ Hranice), 24. března 2022

mladší kategorie: Gymnázium Hranice (Eliška Kadlecová, Jáchym Moučka, Karla Špůrová)

starší kategorie: SLŠ Hranice (Simona Mykytinová, Eliška Dorňáková, Jan Petržela)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 LS Vyšší Brod (LČR, s.p.), 23. března 2022

 mladší kategorie: ZŠ Vyšší Brod (Tereza Honetschlägrová, Sofie Vavřilová, Josef Krutský)

 Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 LS Kraslice (LČR, s.p.) 

 mladší kategorie: ZŠ Havlíčkova, Kraslice (Rozálie Germušková, Lucie Bauerová, Sára Červenková)

 Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

 LS Bruntál (LČR, s.p.) 

 mladší kategorie: ZŠ Okružní 38, Bruntál (Martina Hynštová, Jan Zlámal, Eliška Husárová)

 Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

LS Vítkov (LČR, s.p.), 22. března 2022

mladší kategorie: ZŠ Odry, Komenského 6, p. o. (Anna Dubovská, Emma Rýpalová, Eliška Korytářová)

 

Písek (VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga, Písek), 10. března 2022

starší kategorie: VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga, Písek (Ondřej Löffelmann, Adam Sova, Petr Nusko)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

LS Česká Lípa (LČR, s.p.), 16. března 2022

První místo mladší kategorie obsadila se stejným počtem bodů dvě družstva ze ZŠ Partyzánská, Česká Lípa (Kateřina Mlýnská, Martin Najman, Petr Hegr), (Anna Hyblerová, Viktorie Suchardová, Karin Lesage)

 

 

LS Černá Hora (LČR, s.p.)

mladší kategorie: ZŠ Edvarda Beneše, Lysice (Veronika Vrbová, Anna Odehnalová, Kristýna Otrubová)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

 

LS Rychnov nad Kněžnou (LČR, s.p.)

mladší kategorie: ZŠ Náchod, Komenského 425 (David Flégl, Josef Prouza, Josef Ptáček)

 

LS Dvůr Králové nad Labem (LČR, s.p.), 15. března 2022

mladší kategorie: Gymnázium Dvůr Králové nad Labem (Michael Kazmirowski, Vojtěch Hojný, Tomáš Harwot)

starší kategorie: Gymnázium Dvůr Králové nad Labem (Kateřina Hojná, Sára Rumlová, Štěpánka Horáková)

 

 

LS Frýdlant v Čechách (LČR, s.p.)

starší kategorie: Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant (Veronika Farářová, Barbora Ťoková, Josef Vedral)

 

Lesní společnost Broumov Holding, a.s., 16. března 2022

mladší kategorie: Gymnázium Broumov (Edmund Hartwich, Eda Szymanská, Matěj František Beran)

 starší kategorie: Gymnázium Broumov (Jan Slezák, Marek Vlach, Doubravka Čápová)

 

LS Klášterec nad Ohří (LČR, s.p.), 17. března 2022

mladší kategorie: 3. ZŠ Klášterec nad Ohří (Lukáš Barták, Natálie Vohralíková, František Rolinec)

starší kategorie: Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří (Milan Buriánek, Jan Vlasák, Aleš Ecler)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

LS Buchlovice (LČR, s.p.), 15. března 2022

mladší kategorie: ZŠ a MŠ Buchlovice (Ondřej Hlůšek, René Paleček, Havel Kapounek)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

 

LS Třeboň (LČR, s.p.), 10. března 2022

mladší kategorie: ZŠ Horní Stropnice (Anžeka Morongová, Vojtěch Smirnov, Jiří Miškei)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

 

 Olomouc (ÚHÚL, pobočka Olomouc)

mladší kategorie: ZŠ a gymnázium města Konice  (Radovan Rajštetr, Vojtěch Havlíček, Jiří Fiedler) 

starší kategorie:Gymnázium Olomouc - Hejčín  (Ema Krumniklová, Dora Krumniklová, Josef Losse)

Výsledkovou listinu mladší kategorie si můžete prohlédnout zde 

Výsledkovou listinu starší kategorie si můžete prohlédnout zde 

Loučná nad Desnou (LČR, s. p.)

mladší kategorie: Gymnázium Šumperk (Vojtěch Macek, Zdeněk Pospíšil, Jiří Matějka) 

starší kategorie: Gymnázium Šumperk (Filip Vyskočil, Pavla Šímová, Alena Kubíčková)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

 

 

 

Obecnice (VLS ČR, s. p., divize Hořovice)

mladší kategorie: ZŠ J. J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem (Matouš Hrdina, Jan Huzinec, Jan Štrosner) 

starší kategorie: Gymnázium J. Barranda (Marianna Sedláková, Eliška Fuxová, Šimon Brousil)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

 

 

Žlutice (SLŠ Žlutice, p.o.)

mladší kategorie: ZŠ Manětín, p.o. (Štěpán Blažek, Vojtěch Štika, Daniel Šmíd)

starší kategorie: SLŠ Žlutice, p.o. (Alois Fatura, Běla Vaculíková, Adam Martínek)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

 

Lipník nad Bečvou (VLS ČR, s. p., divize Lipník nad Bečvou)

mladší kategorie: Gymnázium J. Škody Přerov (Josef Doležel, Vojtěch Herinek, Robin Botor)

starší kategorie: Gymnázium J. Škody Přerov (Vendula Řihošková, Lukáš Kaprál, Jan Horný)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde 

 

Karlovy Vary (VLS ČR, s. p., divize Karlovy Vary)

starší kategorie: Gymnázium Ostrov (Julie Šlemrová, Ladislav Rakyta, Aneta Marschnerová)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

Skelná huť (VLS ČR, s. p., divize Mimoň)

mladší kategorie: ZŠ a MŠ Stráž p. R. (Tereza Holubová, Elena Macháčková, Štěpánka Voříšková)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

Písek (VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga, Písek)

mladší kategorie: ZŠ Kovářov (Jitka Gajdošová, Veronika Pešičková, Ema Kutilová)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

Horní Planá (VLS ČR, s. p., divize Horní Planá)

mladší kategorie: ZŠ a MŠ Horní Planá (Tomáš Jagr, Damián Mareš, Tomáš Koza)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

 

Brno (ÚHÚL, pobočka Brno)

mladší kategorie: Gymnázium Brno - Řečkovice (Žofie Žáková, Natali Berková, Barbora Perglová)

starší kategorie: Gymnázium Boskovice (Jan Vašíček, Eliška Dvořáčková, Vojtěch Hrabal)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

 

 

Český Krumlov (LČR, s. p., VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga, Písek)

mladší kategorie: Gymnázium Český Krumlov (Veronika Janáková, Dan Hanzalík, Jan Indra)

starší kategorie: Gymnázium Český Krumlov (Magdalena Wipplingerová, Anna Janáková, Barbora Jedličková)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde

 

 

 

České Budějovice (LČR, s. p., ÚHÚL, VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga, Písek)

mladší kategorie: Gymnázium J. V. Jirsíka (Marie Peroutková, Nikol Mrázková, Hana Batystová)

starší kategorie: Gymnázium Česká (Adéla Bínová, Václav Toufar, Vlastimil Hošek)

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

 

 

 

Regionální kola soutěže proběhla 20. května online formou za pomoci platformy Moodle.

 

Hranice

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Šumperk (Filip Vyskočil, Pavla Šimová, Alena Kubíčková) 

Kategorie starší žáci - Gymnázium Jakuba Škody, Přerov (Filip Vrťo, Ondřej Dolanský, Anna Pecháčková) a Gymnázium Šumperk (Vojtěch Vyskočil, Aleš Janderka, Martina Pecháčková) a SLŠ Hranice (Sára Kozlová, Lukáš Brenkus, Matouš Pinkava)

 

Brno

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Brno - Řečkovice (Patrik Prachár, Jakub Vojtek, Jakub Horák) a Gymnázium Chotěboř (Jiří Němec, Petr Prokš, Matěj Kocourek) a Základní škola Horní Cerekev (Jan Brož, Tomáš Kolář, Barbora Janoušková)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Křenová, Brno (Markéta Protivánková, Vendula Šilhánová, Lukáš Novotný) a Gymnázium Tišnov (Aneta Jakubcova, Veronika Urbánková, Adéla Sáblíková)

 

Trutnov

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Dvůr Králové nad Labem (Vojtěch Hojný, Tomáš Harwot, Michael Kazmirowski) a ZŠ Náchod (Johana Lepšová, Nikola Kylarová, Martin Ťokan) a ZŠ Partyzánská, Česká Lípa (Kateřina Mlýnská, Martin Najman, Petr Hegr) a Základní škola a mateřská škola, p. o., Stráž pod Ralskem (Tereza Holubová, Elena Macháčková, Štěpánka Voříšková) a ZŠ a MŠ Kameničky (Zuzana Řezníčková, Elena Pavlišová, Andrea Pešková)  

Kategorie starší žáci - Česká lesnická akademie Trutnov (Daniela Janská, Nela Pražáková, Eliška Vívarová) Biskupské gymnázium Hradec Králové (Anna Petrovická, Anežka Bartoňová, Jiřina Řezáčková) a SZŠ a SOŠ Česká Lípa (Nikola Marciníková, Miloslava Jechová, Jakub Sysel) 

 

Písek

Kategorie mladší žáci - Gymnázium J. V. Jirsíka České Budějovice (Michaela Bromová, Anna Fialová, Alžběta Procházková) 

Kategorie starší žáci - Gymnázium Dačice (Blažek Kryštof, Martin Urbanec, Alexandra Palánová) a Gymnázium Český Krumlov (Anna Mičanová, Karolína Míčková, Matěj Baštýř) 

 

Žlutice

Kategorie mladší žáci - Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří (Veronika Müllerová, Matthias Nack, Jan Král)

Kategorie starší žáci - Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří (Jan Vlasák, Aleš Ecler, Milan Buriánek) 

 

Praha

Kategorie mladší žáci - Gymnázium J. Barranda (Eliška Fuxová, Anna Krajnikovksá, Marianna Sedláková) a Gymnázium J. Palacha (Magdaléna Gombíková, Vilém Luzar, Matěj Smíšek) a Gymnázium J. Heyrovského (Jan Slonka, Lukáš Svoboda, Vojtěch Škarpa) a ZŠ a MŠ Kladno (Tadeáš Kettner, Daniela Ludvíková, Matyáš Tlustý)

Kategorie starší žáci - Gymnázium J. Barranda (Kryštof Daněk, Nela Hamerníková, Julie Žaliová) a Gymnázium Nad Alejí (Ondřej Škoda, Marie Šmídová, Anna Vránová) a Gymnázium Budějovická a Gymnázium Botičská (Kateřina Havránková, Ondřej Škrna, Eliška Zlatníková) Gymnázium J. Palacha (Adéla Janůrková, Jarmila Marie Kubecová, Markéta Richterová) a Gymnázium Nad Alejí (Kateryna Dobrenka, Ema Jánská, Markéta Petříčková)

 

 

 

 

 

Výsledky národního kola

Národní kolo bylo uspořádáno ve dnech 15. a 16. září Českou lesnickou společností v prostorách a za organizačního zajištění Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity. Národního kola se netradičně zúčastnilo 18 tříčlenných družstev, které soutěžily v teoretických i praktických znalostech lesa a evropského i českého lesnictví. Nezvyklý počet vyplynul z online formy místních a regionálních kol, ze kterých postoupilo více vítězných družstev.

První den se soutěžící v prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy museli vypořádat s písemným testem, který byl složen z 30 anglicky formulovaných otázek o evropském lesnictví a s prezentací v anglickém jazyce na téma „Je možné použít introdukované dřeviny při regeneraci lesů? Jaké jsou výhody a rizika?“.  V podvečer absolvovali všichni účastníci včetně pedagogického doprovodu prohlídku zámecké kaple a nově otevřené trasy po podkroví zámku.

Druhý den byl věnován praktické terénní části, která se konala v Arboretu FLD v Kostelci nad Černými lesy. Ač předpověď počasí hlásila deštivý den, tak až na pár kapek při vyhlášení výsledků se tentokrát k všeobecné radosti mýlila. Soutěžící zvládli praktické úkoly na 8 stanovištích zaměřených na myslivost, ochranu lesa, botaniku, dendrometrii, dendrologii, těžbu a pěstování lesů. 

Slavností vyhlášení vítězů proběhlo za účasti zástupců Ministerstva zemědělství a dalších partnerů soutěže. Absolutním vítězem se stalo družstvo z Gymnázia Český Krumlov ve složení Anna Mičanová, Karolína Míčková a Matěj Baštýř. Nejlepší družstvo z mladší kategorie, které v celkovém pořadí obsadilo třetí příčku, se stalo družstvo z Gymnázia Šumperk ve složení Pavla Šímová, Filip Vyskočil a Alena Kubíčková.  

Národní kolo 11. ročníku lesnické soutěže Mladí lidé v evropských lesích  YPEF (Lesy, eAGRI)

 

Výsledky regionálních kol

Regionální kola soutěže proběhla 20. května online formou za pomoci platformy Moodle.

 Hranice

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Šumperk (Filip Vyskočil, Pavla Šimová, Alena Kubíčková) 

Kategorie starší žáci - Gymnázium Jakuba Škody, Přerov (Filip Vrťo, Ondřej Dolanský, Anna Pecháčková) a Gymnázium Šumperk (Vojtěch Vyskočil, Aleš Janderka, Martina Pecháčková) a SLŠ Hranice (Sára Kozlová, Lukáš Brenkus, Matouš Pinkava)

 

 

Brno

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Brno - Řečkovice (Patrik Prachár, Jakub Vojtek, Jakub Horák) a Gymnázium Chotěboř (Jiří Němec, Petr Prokš, Matěj Kocourek) a Základní škola Horní Cerekev (Jan Brož, Tomáš Kolář, Barbora Janoušková)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Křenová, Brno (Markéta Protivánková, Vendula Šilhánová, Lukáš Novotný) a Gymnázium Tišnov (Aneta Jakubcova, Veronika Urbánková, Adéla Sáblíková)

 

Trutnov

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Dvůr Králové nad Labem (Vojtěch Hojný, Tomáš Harwot, Michael Kazmirowski) a ZŠ Náchod (Johana Lepšová, Nikola Kylarová, Martin Ťokan) a ZŠ Partyzánská, Česká Lípa (Kateřina Mlýnská, Martin Najman, Petr Hegr) a Základní škola a mateřská škola, p. o., Stráž pod Ralskem (Tereza Holubová, Elena Macháčková, Štěpánka Voříšková) a ZŠ a MŠ Kameničky (Zuzana Řezníčková, Elena Pavlišová, Andrea Pešková)  

Kategorie starší žáci - Česká lesnická akademie Trutnov (Daniela Janská, Nela Pražáková, Eliška Vívarová) Biskupské gymnázium Hradec Králové (Anna Petrovická, Anežka Bartoňová, Jiřina Řezáčková) a SZŠ a SOŠ Česká Lípa (Nikola Marciníková, Miloslava Jechová, Jakub Sysel) 

 

 

Písek

Kategorie mladší žáci - Gymnázium J. V. Jirsíka České Budějovice (Michaela Bromová, Anna Fialová, Alžběta Procházková) 

Kategorie starší žáci - Gymnázium Dačice (Blažek Kryštof, Martin Urbanec, Alexandra Palánová) a Gymnázium Český Krumlov (Anna Mičanová, Karolína Míčková, Matěj Baštýř) 

 

Žlutice

Kategorie mladší žáci - Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří (Veronika Müllerová, Matthias Nack, Jan Král)

Kategorie starší žáci - Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří (Jan Vlasák, Aleš Ecler, Milan Buriánek) 

 

Praha

Kategorie mladší žáci - Gymnázium J. Barranda (Eliška Fuxová, Anna Krajnikovksá, Marianna Sedláková) a Gymnázium J. Palacha (Magdaléna Gombíková, Vilém Luzar, Matěj Smíšek) a Gymnázium J. Heyrovského (Jan Slonka, Lukáš Svoboda, Vojtěch Škarpa) a ZŠ a MŠ Kladno (Tadeáš Kettner, Daniela Ludvíková, Matyáš Tlustý)

Kategorie starší žáci - Gymnázium J. Barranda (Kryštof Daněk, Nela Hamerníková, Julie Žaliová) a Gymnázium Nad Alejí (Ondřej Škoda, Marie Šmídová, Anna Vránová) a Gymnázium Budějovická a Gymnázium Botičská (Kateřina Havránková, Ondřej Škrna, Eliška Zlatníková) Gymnázium J. Palacha (Adéla Janůrková, Jarmila Marie Kubecová, Markéta Richterová) a Gymnázium Nad Alejí (Kateryna Dobrenka, Ema Jánská, Markéta Petříčková) 

  

Výsledky místních kol

Místní kola soutěže YPEF proběhla 6. dubna online formou za pomocí platformy Moodle. Pro přihlášená družstva byl připraven test o 20 otázkách a poznávačka o 20 položkách. Na každou část měla družstva 25 minut. Jednotliví účastníci se mohli přihlásit z domova ke společnému účtu a pracovat tak "na dálku" spolu.

Přihlásilo se celkem 208 družstev (138 v mladší a 70 ve starší kategorii).  Soutěž proběhla v pořádku, systém bez problémů vydržel nápor soutěžících a drobné problémy řešili Vojtěch Zlámal a Marek Šuba ze SLŠ Hranice telefonicky a emaily.

 

    

 

POSTUPUJÍCÍ DO REGIONÁLNÍHO KOLA - HRANICE NA MORAVĚ

       

Hranice na Moravě

mladší kategorie: ZŠ Hranice (Simona Vývodová, Veronika Zábojníková, Martina Pecharová)

starší kategorie: SLŠ Hranice (Lukáš Brenkus, Matouš Pinkava, Sára Kozáková)

 

Janovice

mladší kategorie: ZŠ Břidličná, okres Bruntál (Hana Winklerová, Natálie Piňďáková, Hana Koniarzová)

 

Lipník nad Bečvou

mladší kategorie: Gymnázium Jakuba Škody (Robin Botor, Josef Doležel, Vojtěch Herinek)

starší kategorie: Gymnázium Jakuba Škody (Filip Vrťo, Ondrej Dulanský, Anna Pecháčková)

 

Plumlov

mladší kategorie: ZŠ Plumlov (Vendula Švédová, Leona Štefková, Lucie Kurková)

 

Prostějov

mladší kategorie: GJW Prostějov (Lukáš Rožek, Petr Kubečka, David Kukunaras)

starší kategorie: GJW Prostějov (Jindřich Sládek, Matěj Mrva, Eliška Valentová)

 

Šternberk

mladší kategorie: ZŠ Štěpánov (Lucie Zbořilová, Barbora Opluštilová, Hana Šopíková)

 

Šumperk

mladší kategorie: Gymnázium Šumperk, Masarykovo náměstí (Filip Vyskočil, Pavla Šimová, Alena Kubíčková)

starší kategorie: Gymnázium Šumperk, Masarykovo náměstí (Vojtěch Vyskočil, Aleš Janderka, Martina Drásalová)

 

Kroměříž

mladší kategorie: Gymnázium Kojetín (Klára Dýmalová, Veronika Grufíková, Adéla Bubeníčková ) a (Jiří Hudec, Jan Dýmal, Matouš Krchňák ) a (Aleš Krchňák, Jiří Večeře, Šimon Ševeček)

starší kategorie: Gymnázium Kojetín (Lucie Kuchaříková, Hana Novotná, Mariana ) a Nina Pešová, Adéla Buráňová, Tereza Žáková)

 

Olomouc

starší kategorie: Církevní gymnázium Německého řádu (Elen Melcrová, Barbora Fišerová, Žaneta Klímová)

 

POSTUPUJÍCÍ DO REGIONÁLNÍHO KOLA - BRNO

   

Český Rudolec

mladší kategorie: ZŠ a MŠ Batelov (Anna Klausová, Eliška Kučerová, Adam Novotný)

 

Bučovice

mladší kategorie: ZŠ a MŠ Benešov u Boskovic (Simona Přikrylová, Vendula Kejíková, Matyáš Koudelka)

 

Brno

mladší kategorie: Gymnázium Brno - Řečkovice (Patrik Prachár, Jakub Vojtek, Jakub Horák)

starší kategorie: Gymnázium Brno, Křenová (Markéta Protivánková, Vendula Šilhánová, Lukáš Novotný)

 

Telč

 mladší kategorie: ZŠ Horní Cerekev (Jan Brož, Tomáš Kolář, Barbora Janoušková)

 

Třebíč

mladší kategorie: ZŠ Otokara Březiny - Jihlava (Veronika Pejchalová, Tomáš Zelený, Jaroslav Šafařík)

 

Jihlava

mladší kategorie: Gymnázium Jihlava (Linda Dubová, Radovan Jileček, Veronika Dvořáková)

starší kategorie: Gymnázium Jihlava (Nikola Šeneklová, Hana Čarková, Tomáš Kopecký)

 

Černá Hora

mladší kategorie: ZŠ Kuřim, Tyršova (Michaela Jonášová, Petr Klíč, Vojtěch Heneš) a ZŠ Edvarda Beneše, Lysice (Johana Urbanová, Monika Šromová, Tereza Trojanová)

starší kategorie: Gymnázium Boskovice (Lukáš Oujeský, Petra Růžková, Kateřina Trojanová)

 

Náměšť nad Oslavou

mladší kategorie: ZŠ Komenského (František Pelc, Miloš Franěk, Eva Dufková)

starší kategorie: Gymnázium Tišnov (Aneta Jakubcova, Veronika Urbánková, Adéla Sáblíková)

 

Nové Město na Moravě

mladší kategorie: ZŠ Nedvědice (Aleš Benda, Josef Šikula, Pavel Hanáček)

  

Pelhřimov

mladší kategorie: ZŠ Hálkova (Stanislav Dománek, Julie Bartošková, Štěpán Šimůnek) a Gymnázium Chotěboř (Jiří Němec, Petr Prokš, Matěj Kocourek)

starší kategorie: Gymnázium a OA Pelhřimov (Filip Svoboda, Filip Havelka, Štěpánka Růžičková)

 

Znojmo

mladší kategorie: ZŠ Znojmo, Náměstí Republiky (Daniela Křížová, Anna Smrčková, Eduard Hauptmann)

 starší kategorie: Gymnázium, SPŠ, OA a jazyková škola (Kamila Kopečná, Jakub Kroutil, Lucie Reiterová)

 

Ledeč nad Sázavou

mladší kategorie: ZŠ Polnička (Olga Blažíčková, Sandra Jelínková, Michaela Novotná)

starší kategorie: Gymnázium Chotěboř (Lenka Dejmalová, Lukáš Křivský, Vendula Pekařová)

 

Židlochovice

mladší kategorie: Gymnázium T. G. Masaryka Hustopeče (Jan Bartoň, Emma Staňková, Julie Jurišicová)

 starší kategorie: Gymnázium T. G. Masaryka Hustopeče (Lukáš Zemene, Marie Procházková, Kristýna Špačková)

 

Strážnice

starší kategorie: Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec (Jakub Škodík, Dominik Šenk, Martin Jordán)

 

POSTUPUJÍCÍ DO REGIONÁLNÍHO KOLA - PRAHA

Celou výsledkovou listinu naleznete zde.

      

Hořovice

mladší kategorie: Gymnázium J. Barranda (Eliška Fuxová, Anna Krajníkovská, Marianna Sedláková)

starší kategorie: Gymnázium J. Barranda (Nela Hamerníková, Julie Žaliová, Kryštof Daněk)

 

Kojetice

mladší kategorie: Gymnázium Jana Palacha - Mělník (Magdaléna Gombíková, Vilém Luzar, Matěj Smíšek)

starší kategorie: Gymnázium Jana Palacha - Mělník (Adéla Janůrková, Jarmila Marie Kubecová, Markéta Richterová)

 

Brandýs nad Labem 

mladší kategorie: ZŠ a MŠ Kladno, Doberská 323 (Matyáš Tlustý, Daniela Ludvíková, Tadeáš Kettner)

 

POSTUPUJÍCÍ DO REGIONÁLNÍHO KOLA - PÍSEK

      

Písek   

mladší kategorie: 1. - 2. místo: ZŠ Jana Husa a MŠ Písek (Jaroslav Korbel, Eliška Vondrášková, Adéla Chválová) a ZŠ Kovářov (Jitka Gajdošová, Petra Ottová, Veronika Pešičková)

starší kategorie: VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek (Jan Dolejš, Jan Dejčmar, Anna Vacínová)

 

 Horní Planá

mladší kategorie: ZŠ a MŠ Horní Planá (Sabina Novotná, Lucie Šandová, Martin Petlach)

 

České Budějovice

mladší kategorie: Gymnázium J. V. Jirsíka České Budějovice (Michaela Bromová, Anna Fialová, Alžběta Procházková)

starší kategorie: Gymnázium České Budějovice (Benedikt Pánek, Matouš Vobruba, Daniel Dvořák)

 

Český Krumlov

mladší kategorie: Gymnázium Český Krumlov (Jáchym Stehlík, Eva Sýkorová, Mikhailo Sokolovskyi)

starší kategorie: Gymnázium Český Krumlov (Anna Mičanová, Karolína Míčková, Matěj Baštýř)

 

Dačice

starší kategorie: Gymnáízium Dačice (Kryštof Blažek, Martin Urbanec, Alexandra Palánová)

 

POSTUPUJÍCÍ DO REGIONÁLNÍHO KOLA - TRUTNOV

   

Hradec Králové

mladší kategorie: Biskupské gymnázium Hradec Králové (Adam Bělobrádek, Eva Jelínková, František Jelínek)

starší kategorie: Biskupské gymnázium Hradec Králové (Anna Petrovická, Anežka Bartoňová, Jiřina Řezáčová)

 

Dvůr Králové nad Labem

mladší kategorie: Gymnázium Dvůr Králové nad Labem (Vojtěch Hojný, Tomáš Harwot, Michael Kazmirowski)

 

Rychnov nad Kněžnou

mladší kategorie: ZŠ Náchod, Komenského 425 (Johana Lepšová, Nikola Kylarová, Martin Ťokan)

 

Česká Lípa

mladší kategorie: ZŠ Stráž pod Ralskem (Tereza Holubová, Elena Macháčková, Štěpánka Voříšková) a ZŠ Partyzánská, Česká Lípa (Kateřina Mlýnská, Martin Najman, Petr Hegr)

starší kategorie: SZŠ a SOŠ Česká Lípa (Nikola Marciníková, Jakub Sysel, Miloslava Jechová)

 

Nasavrky

mladší kategorie: ZŠ Kameničky (Zuzana Řezníčková, Elena Pavlišová, Andrea Pešková)

 

Trutnov

starší kategorie: Česká lesnická akademie Trutnov (Daniela Janská, Nela Pražáková, Eliška Víravová)

 

POSTUPUJÍCÍ DO REGIONÁLNÍHO KOLA - ŽLUTICE

       

Žlutice

mladší kategorie: Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří (Veronika Müllerová, Matthias Nack, Jan Král)

 

starší kategorie: Střední lesnická škola Žlutice (Eliška Stará, Andrea Voborníková, Petra Lískovcová) a Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří (Jan Vlasák, Aleš Ecler, Milan Buriánek)

Výsledky národního kola

V pátek 27. listopadu 2020 proběhlo národní kolo jubilejního 10. ročníku lesnické soutěže YPEF, které na základě pověření České lesnické společnosti jako odborného garanta soutěže organizovala Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze. Letošní národní kolo proběhlo netradičně online formou. Studenti vyzkoušeli své vědomosti v písemném testu, který se uskutečnil v anglickém jazyce. Následovala praktická část z oblasti dendrologie, botaniky, zoologie, těžby dříví, dřevařství, ochrany lesa, pěstování lesa a hospodářské úpravy lesa. Dále studenti vytvořili prezentaci v anglickém jazyce na téma: „How should forests look like after the bark beetle calamity?".

Vítězem národního kola se stalo družstvo ve složení Žaneta Žežulářová, Daniel Prchal a Lukáš Zelenka ze Střední lesnické školy Písek.

Výsledkovou listinu z národního kola YPEF si můžete prohlédnout zde.

 

Výsledky regionálních kol

VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek (9. 10. 2020)

Kategorie mladší žáci - ZŠ T. Šobra Písek (Jan Bajer, Jakub Kudrlička, Ondřej Kolářík) 

Kategorie starší žáci - VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek (Žaneta Žežulářová, Lukáš Zelenka, Daniel Prchal)

 

 

 

 

Brno (20. 9. 2020)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Brno-Řečkovice (Patrik Prachár, Jakub Horák, Jakub Vojtek)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Dačice (Martin Urbanec, Kryštof Blažek, Alexandra Palánová)

p9210131

p9210152

p9210080

p9210075

 

FLD ČZU v Praze (21.-22. 9. 2020)

Kategorie mladší žáci - Gymnázium Nad Alejí (Zuzana Kojecká, Christine Cianci, Vítězslava Šmídová)

Kategorie starší žáci - Gymnázium Budějovická (Adam Vobruba, Matouš Blažek, Štěpán Vavřina)

 Výsledkovou listinu naleznete zde.

 

Výsledky místních kol

 VLS Prostějov (5. března)

mladší kategorie: Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov (Veronika Sládková, Tereza Rudolfová, Adéla Trnkalová)

 starší kategorie: Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov (Jindřich Sládek, Matěj Mrva, Dominik Štoncl)

 

 

LČR, s.p. LS Dvůr Králové nad Labem (3. března)

mladší kategorie: ZŠ 5. května Dvůr Králové nad Labem (Michael Kazmirowski, Vojtěch Hojný, Daniel Sacher)

 starší kategorie: Gymnázium Dvůr Králové nad Labem (Jáchym Váhala, Jan Janeček, Martin Kubíček)

 

VLS divize Plumlov - Prostějov (28. února)

mladší kategorie: ZŠ Plumlov (Tereza Švédová, Natálie Němcová, Karolína Plačková)

 

 

LČR, s.p. LZ Boubín (26. února)

mladší kategorie: Gymnázium Český Krumlov (Jáchym Stehlík, Anna Janáková, Magdalena Wipplingerová)

 starší kategorie: Gymnázium Český Krumlov (Anna Mičanová, Karolína Míčková, Matěj Baštýř)

 

ÚZEI - Praha (26. února)

mladší kategorie: ZŠ Zaječov (Veronika Ciprová, Barbora Benešová, Hrabáková Eliška)

 

 

LČR, s.p. KŘ Šumperk (21. února)

mladší kategorie: Gymnázium Šumperk (Bára Přichystalová, Pavla Šímová, Alena Kubíčková)

 starší kategorie: Gymnázium Šumperk (Štěpán Bartoš, Jan Ristovský, Vojtěch Vyskočil)

 

LČR, s.p. LS Klášterec nad Ohří (20. února)

mladší kategorie: Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří (Jan Vlasák, Jan Dolejš, Veronika Müllerová)

 starší kategorie: Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří (Kamila Janáčková, Venuše Dolejšová, Eliška Šimůnková)

 

 

LS Třeboň (20. února)

mladší kategorie: ZŠ Jindřichův Hradec (Markéta Jírová, Adéla Mátlová, Tereza Večeřová)

 

 

VLS divize Karlovy Vary (19. února)

mladší kategorie: Gymnázium Ostrov (Aneta Marschnerová, Julie Šlemrová, Ladislav Rakyta)

starší kategorie: Gymnázium a SOŠ Chodov (Barbora Fenclová, Jitka Gregorová, Anežka Štulíková)

 

 

 

SLŠ Žlutice (18. února)

mladší kategorie: ZŠ Manětín (Tereza Myslivcová, Jonáš Haala, Mikuláš Klein)

starší kategorie: SLŠ Žlutice (Matěj Blecha, Lukáš Raul, Jakub Zíma)

 

 

LS VLS Obecnice (18. února)

mladší kategorie: Gymnázium J. Barranda Beroun (Eliška Fuxová, Anna Krajnikovská, Marianna Sedláková)

starší kategorie: Gymnázium J. Barranda Beroun (Jana Brožová, Jana Křížová, Sára Skotnická)

 

LS Šternberk (14. února)

mladší kategorie: ZŠ Šternberk (Kateřina Pyszová, Adéla Čechová, Kristýna Čechová)

 

ÚHÚL, pobočka Brno (13. února)

mladší kategorie: Gymnázium Brno - Řečkovice (Patrik Prachár, Jakub Horák, Jakub Vojtek)

starší kategorie: Gymnázium Brno - Řečkovice (Zora Strejčková, Alice Milotová, Alena Roblíčková)

 

 

ÚHÚL, LČR, s.p. - Brandýs nad Labem - Stará Boleslav (13. února)

mladší kategorie: ZŠ Stará Boleslav (Radek Pokorný, Vratislav Machota, Lukáš Hepnar)

starší kategorie: SZeŠ Brandýs nad Labem (Aneta Špitálská, Vojtěch Šanda, Pavel Moliš)

 

 

 

SLŠ Hranice (13. února)

mladší kategorie: ZŠ Lipník nad Bečvou (Kristýna Pokorná, Michaela Špaldová, Elana Bartošková)

starší kategorie: Střední lesnická škola Hranice (Anna Nekoušová, Natálie Fišerová)

 

 

 

LS Město Albrechtice (12. února)

mladší kategorie: ZŠ Třemešná (Eliška Průšová, Václav Kelemen, Jan Hlaváček)

 

 

 

LS Frýdlant (12. února)

starší kategorie: SŠHL Frýdlant (Petr Šolc, Norbert Ebert, Martin Havel)

 

 LS Hořice (11. února)

mladší kategorie: ZŠ Jana Harracha Jilemnice (Adéla Janoušková, Adam Krause, David Rychlovský)

 

VLS divize Mimoň (11. února)

mladší kategorie: Gymnázium Mimoň (Viktorie Novotná, Sára Podešvová, Emma Různarová)

 

 

LS Česká Lípa (10. února)

 

mladší kategorie: ZŠ Partyzánská Česká Lípa (Jan Hybrant, Hana Jeřábková, Anna Hrdličková)

starší kategorie: SOŠ a SOU Česká Lípa (Miloslava Jechová, Nikola Marciníková, Jakub Sysel)

 

Ředitelství divize VLS Lipník nad Bečvou (8. února)

 

mladší kategorie: Gymnázium Jakuba Škody (Robin Botor, Josef Doležel, Vojtěch Herián)

 

starší kategorie: Gymnázium Jakuba Škody (Anna Pecháčková, Ondřej Dulanský, Filip Vrťo)

 

VLS divize Horní Planá (6. února)

mladší kategorie: ZŠ Horní Planá (Lucie Šandová, Sabina Novotná, Martin Petlach)

 

 

LČR, s.p. KŘ České Budějovice, ÚHÚL pobočka České Budějovice, SLŠ Písek (21. ledna)

mladší kategorie: Gymnázium Jírovcova (Zuzana Dostálová, Lota Mihulková, Žaneta Znachorová)

 starší kategorie: Gymnázium J. V. Jirsíka (Jiří Borák, Helena Brojírová, Kristýna Janovcová)

 

LS Rychnov nad Kněžnou (8. ledna)

 mladší kategorie: ZŠ Náchod (Martin Voborník, Nela Bořková, Nela Pražáková)


 LS Choceň (8. ledna)

mladší kategorie: ZŠ Náchod (Martin Tokaň, Zdeněk Balcar, Lenka Eremiašová)

 

 

 

 

 

 

 

Česká lesnická společnost  Ministerstvo zemědělství  Lesy ČR Vojenské lesy a statky  PEFC